על מה לשים דגש בחוזה שיפוץ?

על מה לשים דגש בחוזה שיפוץ?

Rate this post

אחרי שבחרתם בעל מקצוע שיטפל בשיפוץ הבית והחלטתם להתקדם איתו הלאה, מגיע השלב הבא – חתימה על חוזה. כדי שחס וחלילה תרגישו חרטה אחרי שחתמתם, צוות מחלב פיתוח ובנייה משתף כמה דגשים שחשוב להקדיש להם תשומת לב בחוזה.

מה כולל השיפוץ?

צוות מחלב פיתוח ובנייה מדגיש כי האינטרס שלכם הוא שהצעת המחיר על השיפוץ תהיה מפורטת ככל הניתן. לדוגמה, יכולה להיות חלוקה של מרכיבי השיפוץ על פי סוגי העבודה: עבודות חשמל, שירותי בנייה, ריצוף, סיוד וכ'ו. כל אחד מהשירותים חייב להיכלל בהצעת המחיר באופן ברור, כולל יחידות מידה רלוונטיות והמחיר לכל פעולת שיפוץ ספציפית. הקפדה על כך תאפשר לכם להבין כיצד המחיר מורכב ולדעת מראש כמה יעלו לכם שינויים נוספים בעתיד.

איכות החומרים

השאיפה היא שחומרי הגלם של השיפוץ יהיו האיכותיים ביותר במסגרת התקציב שברשותכם. ניתן לוודא זו באמצעות בדיקה שבעל המקצוע עובד רק עם חומרים בעלי תו תקן. אם הוא משתמש בחומרים זולים כדי לחסוך בעלויות, זו אינדיקציה עבורכם לחוסר אמינות ורמז שאולי עדיף לחפש בעל מקצוע אחר.

לוח זמנים מסודר

שיפוץ של דירה עלול להיות תהליך ארוך, לכן השאיפה שלכם היא שהוא יתבצע כמה שיותר מהר. קבעו בחוזה פרק זמן מקסימלי לתחילת כל שלב של העבודות. מחלב פיתוח ובנייה מדגישים: אם בעל המקצוע מסרב להתחייב ללוח זמנים, זו בהחלט נורה אדומה שאסור להתעלם ממנה.

פריסת תשלומים הדרגתית

כידוע, שיפוץ הוא עסק יקר ולכן רצוי מאוד לפרוס אותו לתשלומים. אם בעל המקצוע מבקש מקדמה, מומלץ שלא לתת לו תשלום של יותר מ-20 אחוזים מסך כל העסקה, שכן היו בעבר מקרים של שיפוצניקים שנעלמו עם הכסף או הרשו לעצמם לזלזל בעבודה אחרי שמרבית הכסף כבר היה בכיסם.