כיצד להתכונן נכון לקראת שיפוץ?

כיצד להתכונן נכון לקראת שיפוץ?

Rate this post

התעוררתם הבוקר בביתכם, הסתכלתם סביב על הקירות והרהיטים המתיישנים והגעתם למסקנה – הגיע הזמן לעשות שיפוץ. לפני שאתם רצים לחפש בעל מקצוע שיתחיל לשבור קירות, בחברת מחלב פיתוח ובנייה ממליצים לכם להוריד הילוך ולהשקיע קודם כל בשלב התכנון של השיפוץ כדי ששאר התהליך יעבור בצורה החלקה ביותר.

מדוע בכלל לשפץ?

בגודל, ישנן שתי סיבות מרכזיות מדוע להתחיל לשפץ את הבית – הראשונה היא שגיליתם בבית אזור מוזנח, מתפורר ואולי אפילו מסוכן שדורש התייחסות של בעל מקצוע; הסיבה השנייה היא שפשוט רציתם לחדש את עיצוב הבית. הגישה בשיפוץ של כל אחת מהסיבות הללו שונה בתכלית, ולדברי מחלב פיתוח ובנייה חשוב לענות על שאלה זו בהקדם לפני שעוברים לשלב הבא.

היכן לשפץ?

חשוב למפות את הבית כדי להחליט היכן להתחיל את השיפוץ, כי הרי לא סביר שתוכלו לשפץ את הבית כולו בבת-אחת. לדוגמה, האם השיפוץ הוא במטבח בלבד? או האם יש צורך בעבודות גבס מיוחדות? על ידי מיפוי הנקודות החלשות של הבית תדעו בצורה מדוייקת יותר איפה יש לשפץ או לפחות לתעדף בין כמה שיפוצים אפשריים.

יד על המחשבון

שיפוץ, כידוע, הוא עסק לא זול. אם לא תתכננו מראש את התקציב שלכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם חור רציני בכיס. זכרו שככל שהשיפוץ מקיף יותר, כך המחיר יעלה בהתאם. על אף שבסופו של דבר בעל המקצוע הוא זה שקובע את מחיר השיפוץ, קביעה מראש של תקציב בעל גמישות מסויימת תאפשר לכם לו לחרוג ממנו בצורה משמעותית. אפשר לשאול חברים ששיפצו לגבי ההוצאות שלהם או להשוות את הצעת המחיר שקיבלתם עם מחירון שיפוצים.