באיזה אופן יש לפרוס תשלומים על פרויקט שיפוץ?

באיזה אופן יש לפרוס תשלומים על פרויקט שיפוץ?

5 (100%) 1 vote

פרויקטים של שיפוץ דירה או מבנה, בעיקר כשמדובר בשיפוצים מקיפים במיוחד, עלולים להגיע לסכומי כסף גבוהים מאוד. מאחר ושיפוץ הוא הליך הדרגתי שיכול להימשך לפעמים כמה שבועות או אפילו כמה חודשים, באופן טבעי אפשר להבין מדוע הנושא של פריסת תשלומים הוא אחד הדברים הראשונים שעולים במהלך ההתנהלות הראשונית של הלקוח מול המשפץ. המומחים של מחלב פיתוח ובנייה יסבירו במאמר זה כיצד לפרסום נכון את התשלומים על פרויקט שיפוץ.

סימני אזהרה לתשומת לבכם

כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר לשיפוץ, היא חייבת לכלול פירוט של אופן פריסת התשלומים ולא להציג רק את השורה התחתונה. אם הצעת המחיר איננה כוללת את פירוט פריסת התשלומים או שבעל המקצוע מבקש מקדמה של מעל ל-50 אחוז מהכסף עוד לפני שהעבודות כלל החלו, דברים אלה צריכים להדליק אצלכם נורות אדומות ואולי עדיף שתמשיכו לחפש אחר קבלן שיפוצים אחר, שעושה רושם אמין יותר.

"החשיבות בפריסת התשלומים", אומרים המומחים של מחלב פיתוח ובנייה, "היא שקבלן שיודע שקבלת הכספים תלויה בהתקדמות בעבודה, אכן יקפיד שהיא תתקדם ולא ירשה לעצמו לזלזל".

להלן הצעה לפריסת תשלומים על פי ההמלצה של חברת מחלב:

  • 20 אחוז מהמחיר הכולל – בתחילת העבודה בשטח.
  • 30 אחוז – עם סיום עבודות פירוק, הריסה, בנייה או תשתיות למיניהן כמו חשמל ואינסטלציה.
  • 30 אחוז – עם סיום עבודת ריצוף.
  • 20 אחוז – כאשר העבודה כולה מגיעה לידי סיום ולאחר ביצוע הגימורים הנדרשים האחרונים.

כאמור, הפירוט לעיל הוא המלצה בלבד ואפשר לחרוג בהתאם לנסיבות. לעתים תצטרכו להשתמש בנוסחה אחרת לפריסת התשלומים, תלוי בהסכם שהגעתם אליו מול בעל המקצוע, אבל העיקרון צריך להישאר זהה – אל תשימו את כל הביצים באותו סל ואל תעבירו אותו אל בעל המקצוע בשלב מוקדם מדי.